İstanbul, Ataşehir’de eski sevgilisi tarafından elleri, ayakları ve ağzı koli bandı ile bağlanarak, evi ateşe verilen genç kadının yardımına itfaiye ekipleri yetişerek, genç kadını yanmaktan kurtardılar. Yangın dün saat 19.30 sıralarında Mevlana Mahallesi Hüseyin Ağırman Sokak’ta site içerisinde bulunan 15 katlı binanın 14 katında meydana geldi. İtfaiye ekipleri mahsur kalan Alev Ş.’yi kurtardı ve sağlık ekipleri tarafından Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Evi ateşe verip kaçtığı iddia edilen Emre Y. yapılan çalışmaların ardından polis tarafından yakalandıktan sonra işlemlerinin yapılmasının ardından adliyeye sevkedildi.

Ş.’nin komşularından Ayşe Soysal, yaşananları şu sözlerle dile getirdi:  “15 gün önce bu adam kızı dövmüş. Elleri ayakları kan içindeydi. Yöneticiye beraber kızı adamın elinden kurtardık. Adamı eve kitledik. Ben kızla uğraşırken, bizim polisi aradığımızı duyunca adam kaçmış. Bir hafta sonra da kapı ardına kadar açıktı. Ben yine bir şey oldu zannettim. Yöneticiyi çağırdım. Onunla beraber içeri girdik. Kapı zaten zorlanmıştı o gün. Daha sonra biz kızı arayınca sevgilisi, ‘kız benimle sorun yok’ dedi. Dün de yangını duyduk.”

Talihsiz kadının karşı komşusu, Hatice Yaprak, “Alev, erkek arkadaşım beni sürekli dövüyor diye zaten söylüyordu. Dün de yangın meydana geldi. Kız, daha önce de şikayetçi olmuştu. Adam için 6 ay uzaklaştırma aldırmıştı. Bir koku geliyordu. Arka odayı yakmış. Çocuğu görmedim. Alev hep söylüyordu; ‘beni dövüyor, kovuyor’ ” ifadeleri ile açıklamada bulundu.

Bina sakinlerinden olan Sedat Polat ise şu şekilde açıklama yaptı: “Son 15 gündür devamlı kavgaları oluyordu. Eşi mi eski sevgilisi mi onu da bilmiyoruz. Yolda görsek tanımayız.”