İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde bulunan ünlü şeker dükkanı yılbaşına uygun bir şekilde süslendi. Ünlü şeker Dükkanına  kimi ziyaretçiler alışveriş yapmak için  kimi ziyaretçiler ise sadece fotoğraf çekilmek için akın ettiler. Sabah akşam demeksizin uzun kuyruklar oluşan dükkanın çalışanları ise sosyal mesafe uyarısında bulundu. 60 yıllık şeker ustası Mehmet Nurtekin Erol, şu şekilde konuştu; “Türkiye’de unutulmaya yüz tutmuş akide şekerini, bugün hala, genç nesle sevdirmeye çalışıyoruz. Bunu özel günlerde, mesela yılbaşında çam ağacı olarak, süsleyerek cazip hale getiriyoruz. Hepsini özel reçete ile hazırladığımız için sevildiğini görüyoruz.”

Mehmet Nurtekin Erol’un son sözleri ise eski ustalarımızla birlikte çalışıyoruz ve lezzetimizin sırrı özel ürünler ve reçeteler demek oldu.

Alışveriş yaptığını söyleyen Eda Küçüksubaşı, “Yılbaşını evde geçireceğiz, bir hoşluk olsun istedik. Ben çikolatalı kutuyu tercih ediyorum. İçinde her üründen birer parça var. Henüz fotoğraf çektirmedim ama çektireceğim. Ama içerisini çektim, aileme göstereceğim. Belki onlarla da gelirim” diyerek herkese mutlu bir yıl diledi.

Gülay Aygül ise, “Sevdiklerime hediye alıyorum. Görseli güzel olan tüm ürünler hoşuma gitti. Aslında ben pek şeker sevmiyorum. O yüzden fotoğraf çekilmek için daha güzel bir yer” diye konuşma yaptı.