Anlatya da evinde tek başına yaşayan Hatice Aykut’un (87), elleri ve ayakları bağlandıktan sonra 3 kişi tarafında darp edildi. 22 ayar 10 bileziği çalınan zavallı kadının dudağı ve yüzünün bazı kısımları morluklar görüldü. Sürünerek komşularından yardım alındığı belirlenen kadın için jandarma ekipleri olay yerine intikal etti. Olay da Abdullah S. (33), Ayhan T. (30) ve Resul U.’yu (33) gözaltına aldı. Şüphelilerin evine yapılan arama sonucunda 7 bilezik, ruhsatsız tabanca ve tüfek ile çok sayıda mermi ele geçirildi.

Olay dün saat 05.00 sıralarında Elmalı ilçesinin Gölova Mahallesinde meydana geldi. Yalnız başına yaşayan Hatice Aykut’un evine, maskeli ve eldivenli 3 kişi, kadının ellerini ve ayaklarını bağlayarak darp ettiler. Şüpheliler ardından kadının kolunda bulunan 22 ayar olan 10 bileziği çalıp olay yerinden ayrıldı. Elleri ve ayakları kanlar içinde olan Hatice Aykut, komşularının evine sürünerek giderek yardım istedi. Komşuları tarafından olay yerine gelen 112 ve güvenlik güçleri soruşturma başlattı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından özel ekip oluşturuldu. İlçede geniş çaplı araştırma başlatan ekipler, kısa sürede şüphelilerin aynı ilçede oturan Abdullah S., Ayhan T. ve Resul U. olduğunu belirledi. Özel ekip 3 şüpheliyi dağ evinde yakalayarak gözaltına aldılar. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada 7 bilezik, ruhsatsız tabanca ve av tüfeği, çok sayıda mermi, olayda kullanıldığı belirtilen 3 çift ayakkabı ele geçirildi. Sağlık kontrolü sonrasında ifadeleri alınan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Olayın şokunu üzerinde atamayan Hatice Aykut, “Koltukta uzanıyordum. Birden bir elin yüzümü kapattığını fark ettim. Kalkmak istedim. Ancak, beni aşağıya doğru bastırıp, gözlerimi ve ağzımı bantlarken, diğeri cep telefonunun ışığıyla kolumdaki bileziklerimi çıkartı. Daha sonra beni yattığım koltuktan aşağıya atıp kaçtılar. Evin içinden sürüklenerek, aşağıya kadar inip, komşularıma seslendim. Bazıları uyuyorlardı. Güçlükle sesimi duyurdum. Yanıma gelip, hemen jandarmayı aradılar. Jandarma kısa süre içinde yakaladı. Bileziklerime kavuştum” dedi.

Annesinin yaşadıklarını duyan Tevfik Buca, “Olay sonrası yanına nasıl gittiğimi hatırlamıyorum. Bilezik yüzünden bir insana bunlar yapılır mı? Daha önceden de kapısını çalıyorlardı. Ancak bu kadar olacağını beklemiyordum. Tek sevindiğimiz şüphelilerin adalet önünde hesap verecek olması. Jandarma ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi