Yeni yıla hızlı başladıklarını dile getiren A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş, 5 banka ve bir yatırım fonuyla anlaştıklarını; 220 milyon dolarlık yatırım kredisini 3 sektöre yatıracağını söyledi. Holding’in, bilişim, sağlık, gayrimenkul-inşaat sektörlerine toplam 1 milyar 700 milyon lira yatırım sağladığını belirten Akkuş, “2021 Türkiye’ye yatırım yılı olacak” dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Akkuş, “Global Mask markası için 2021’de bayilikler kanalıyla yurt geneline yayılmayı hedefliyoruz. 2021’in ilk aylarında 1 milyar liralık yatırımla medikal malzemede plastik hammadde üretim tesisi açacağız. E-ticaret alanında da yatırım yapacağız. Bu yatırımın bedeli ise 20 milyon TL olacak. Bilişim- IT, e-spor, sağlık merkezi, inşaat sektörüne 700 milyon lira ayırmış olup 2021’de toplam 1 milyar 700 milyon liralık yatırımı Türkiye’ye getireceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.

Türkiye’nin ekonomik ve siyasi gücüne inancı olan ve Pandemi sürecini az hasarla atlatacakları konuşunda kendilerine güvenen Akkuş, “Global Mask adında Türkiye’nin en büyük maske üretim tesisini Hadımköy’de açtık. Global Gloves markasıyla eldiven üretimini üstlendik. Pandemi döneminde en çok ihtiyaç duyulan medikal malzeme alanında ilk yatırımı biz gerçekleştirdik. NATO’nun resmi maske tedarikçisi olduk. Ülkemizi gururlandıracak birçok ilke imza attık. 2020’de farklı alanlarda birçok ilki gerçekleştirdik. Ülkemizin yarınlarına inanarak gelecek vaat eden alanlarda, katma değer yaratacağız ve gençler için çok sayıda proje ile genç istihdam sağlayacağız. Global Mask ile yurt içi ve yurt dışına bayilikler kanalıyla yaygınlaşacağız” ifadelerini kullandı.

ÇEVREYLE UYUMLU EKOLOJİK VİLLALAR

“İstanbul ve İzmir’de hayata geçireceğimiz ekolojik villalarla sağlıklı bir yaşam sunacağız” diyen Uğur Akkuş, “12 şiddetinde depreme dayanıklı olarak hayata geçecek bu proje ile şehrin karmaşasından uzak doğal bir yaşamın kapıları aralanacak. Kendi kendine yetebilen bu villalarda insanlar hayvan besleyip, kendi sebze ve meyvesini yetiştirebilecek. Projenin yatırım bedeli ise 500 milyon lira olacak” şeklinde konuşarak açıklamasına son verdi.