Adana ilimizin Merkez Seyhan ilçesine bağlı olan Ova Mahallesi’nde yaşayan 44 yaşındaki Mehmet ve 40 yaşındaki Zinnet Çakır’ın 6 çocuğundan biri olan; 6 yaşındaki Samet ve 16 yaşındaki Zöhra Çakır, kalbi delik olarak dünyaya gelmişti. Polis hayranı olan Samet, abisi Mehmet Çakır’dan polis kıyafetleri istedi. Bu olay üzerine Mehmet Çakır, İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, doğum günü yaklaşan kardeşinin polisleri çok sevdiğini ve onları görmek istediğini belirtti.

İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin talimatıyla, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptırdıkları yaş pasta ve oyuncaklarla Çakır ailesinin evine ulaştı. Kapıda polisleri görünce büyük mutluluk yaşayan Samet, doğum günü pastasındaki mumları üfledi. Polis kıyafeti giyen Samet, selam verdi ve Özel Harekat marşını okudu. Polisler, Samet Çakır’a oyuncak polis aracı hediye ettiler.

Samet Çakır, polisleri çok sevdiğini ve doğum gününe gelmelerinden mutluluk duyduğunu belirtti. Abisi Metin Çakır ise kardeşinin ve ailesinin polisi çok sevdiğini söyledi ve ekledi: “Polislerin talebimizi geri çevirmeyip sürpriz yapması herkesi çok sevindirdi. Özellikle kardeşim çok mutlu oldu. Kardeşimin doğuştan kalbi delik.” ifadeleriyle de konuşmasına son verdi.