İzmir ilimizin Buca ilçesinde etkili olan sağanakta sele kapılan 66 yaşındaki Bahtiye Tuna’nın hayatını park halinde olan tır kurtardı. Sonrasında vatandaşlar ve bekçiler sayesinde çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. olay anı çevre vatandaşların kameralarına yansıdı.

İzmir’de dün akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısı etkisini arttıran sağanak, başta Buca ve Karabağlar olmak üzere çok sayıda ilçede sel meydana gelmesine sebep oldu. Buca ilçesi Evka-1 Mahallesi’ndeki Gaziosmanpaşa ve Özbekistan Caddeleri’nin kesiştiği kavşakta sele kapılan Bahtiye Tuna, yokuşu tırmanamadığı için sürücüsü tarafından Özbekistan Caddesi üzerine park edilen 44 BG 357 plakalı tırın altına sıkıştı. Tuna’nın yardım çığlıklarını duyan çevre sakinleri hemen yardımına koştu. Sıkıştığı yerden kurtarılan Tuna, polis aracı eşliğinde Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Vücudunda sürüklenmeye bağlı ezikler ile yaralanmalar olduğu belirtilen Tuna’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Tuna’yı sıkıştığı tırın altından çıkaran vatandaşlardan biri olan Fırat Cenkçi, o anları tırın park halinde olmasının büyük şans olduğunu belirterek, “Dün işten geldik, yemek yapıyordum, çığlık duydum. Dışarıya baktığımda sel sularını ve ablamızın TIR’ın altına girdiğini gördüm. Sonrasında elemanlarımla birlikte ben de hemen aşağıya indim. Hep beraberce sıkıştığı yerden çıkardık. Çok ıslanmıştı ve ceketlerle üzerini kapattık. Ardından da polis arabasıyla hastaneye kaldırdılar. İlk çıktığında bilinci kapalıydı. Ardından ilkyardım yapıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı. Üzüntüden dün yemek yiyemedim. İştahım kalmadı. Tek duamız teyzenin iyi olmasıydı. Biz insanlık görevimizi yaptık ancak ölümün de çok yakın olduğunu anladık. Eğer TIR hareket halinde olsaydı çok daha kötü sonuçları olabilirdi. İzmir’de altyapı sorunu olduğu için bu caddeyi de her yağmurda sel alıyor.” şeklinde anlattı.