İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, öğrenciler okulda hayatında başlayıp yaşamları boyunca devam eden satranç eğitimi kapsamında tüm kampüslerinin katılımıyla satranç turnuvası düzenlendi.

Düzenlenen satranç turnuvasında, veli ve öğrencilerin rekor katılımlarıyla meydana geldi. Turnuvada, 2,3 ve 4.  sınıfların velilerin katılmasına açık olan satranç turnuvasına 3 bin kişi katıldı. Turnuva 7 tur sürmesi sonucunda başarılı olanlara ödül ve başarı belgesi verildi. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Satranç eğitimiyle öğrencilerimizin analitik düşünme ve sentez yapabilme, yaratıcılık, imgeleme gücü, sezgi yeteneği, bağımsız ve çok yönlü düşünebilme, yorum ve analiz yapabilme becerileri erken yaşta gelişiyor” dedi.

Turnuvada kazanan kişiler şampiyonluk ödüllerini aldılar. 2. Sınıflarda Yusra Elif Köse, 3.sınıflarda Can Karaaslan, 4. Sınıflarda ise Ali Kağan Aydınoğlu ödüllerini alarak akıllarda yer edindiler.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle şu şekilde konuşma yaptı: “İlkokulda satranç öğrenmeye başlayan ve turnuvalara katılan öğrencilerimiz, realist bakış açısı kazanıyor. Turnuvamızda yarışan tüm ailelerimizi kutluyor, bu deneyimin öğrencilerimizin başarı yolculuğuna ışık olmasını diliyorum.”