Ankara ilimizde dün akşam saatlerinde tartıştıkları komşuları olan Hasan Hüseyin G’nin eşi Kutsal G. tarafından pompalı tüfekle yaralanan 4 kişinin tedavisi hala sürmektedir. Olayda 3 akrabası yaralanan ve aynı apartmanda oturan Ferdar Yılmaz, “Pompalı tutukluk yapmasa hepimizi öldürecekti.” açıklamasında bulundu.

Olay, Çankaya ilçesine bağlı Huzur Mahallesi 1159’uncu Sokak’taki 4 katlı  apartmanda oturan Hasan Hüseyin G. ile komşuları arasında gürültü nedeniyle tartışmanın kavgaya dönüşmesi ile beraber, Kutsal G., evdeki pompalı tüfeği alarak dışarı çıktı. Kutsal G., aynı evde oturan komşuları Gülsüm, Ayten ve Gülnaz Yiğit’i tüfekle ateş ederek, yaraladı. Silah sesini duyan komşulardan Mikail Sönmez, komşularını ayırmak için araya girince yaralandı. Yaralılar ambulansla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayda yaralanan Gülsüm, Ayten ve Gülnaz Yiğit’in aynı apartmanda yaşayan akrabaları Ferdar Yılmaz, Hüseyin G. ile arbede yaşadıklarını dile getirdi ve ekledi: “Baktım Hasan Hüseyin’in eşinin elinde silah var. Pompalı tüfeği bana doğrulttu. Benim yeğenimde görünce onun üzerine atladı. Silahı yere eğdik ‘kadının elinden silahı alalım’ diye. Boğuşurken baktım adamın elinde bir silah daha var. O arada üzerine çullandığımızda kadın silahını ateşledi. Teyzem kapının önünde yığıldı, teyzemin gelini evin içinde, teyzemin kızı da ayağından vuruldu. Yönetici yardımcısı olan komşumuzda iki ayağından vuruldu. Pompalı tutukluk yapmasa hepimizi öldürecekti.”

Olayda yaralanan Gülsüm Yiğit’in eşi Fevzi Yiğit ise, 4 yıldır binada oturduğunu belirterek, husumet yaşadıkları komşusunun alkol bağımlısı olduğunu iddia etti. Yiğit, olayın yaşandığı gece eşinin misafirlerini geçirirken kapıyı açtığı esnada husumet yaşadıkları komşusunun ‘siz bizim evimizi gözetliyorsunuz’ diyerek küfretmesi üzerine yaşandığını belirtti ve ekledi: “Bina olarak biz şikayetçiyiz. Ailesi de bu kişiyi reddetmişler. Biz burada 4 yıldır oturan bir aileyiz. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Benim 4 tane çocuğum var. Binadan tahliye edilmesini istiyoruz. Annem ağır yaralı hanımım ve akrabalarım yaralı şekilde hastanedeler.”

Diğer yandan Hüseyin ve Kutsal G.’nin karakoldaki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.