İstanbul ilinin Pendik ilçesinde sipariş yetiştirmeye çalışan bir kuryeye otomobil çarptı. Otomobilin çarpması ile kanlar içinde kalan kuryenin yardımına çevredeki halk yetişti.

Kazan dün gece saatlerinde D-100 karayolu Pendik Köprüsü mevkii Ankara istikametinde meydana geldi. Kuryecilik yapan Coşkun Baysu 34 BC 4326 plakalı motosikleti ile sipariş yetiştirmek için yola çıktı. İddiaya göre arkasındaki hızla gelen otomobil motosiklete çarptı. Motosiklet ile beraber savrulan kurye, 150 metre sürüklendikten sonra durdu. Lüks otomobilin sürücüsü kaçarak olay yerinden ayrıldı.

YARDIMINA MOTORCULAR KOŞTU

Kazayı gören motosiklet sürücüleri Coşkun Baysu’nun yardımına koştu. İhbar üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri, hastaya yapılan ilk müdahalenin ardından Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırarak tedavi altına aldı. Polis ekipleri kazanın yaşandığı noktada başka kazaların yaşanmaması amacıyla güvenlik tedbirleri aldı. Motosiklet sürücüsüne çarpıp kaçam ototmobil sürücüsünü yakalama çalışmaları başlatıldı.

Kazayı görerek yardıma koşanlardan Sezer Göktepe, “Biz tesadüfen işten çıktık, evimize gidiyorduk. Motosikletlilerin durduğunu gördük, biz de motosikletçi olarak durduk. Çünkü motosikletçi kaza yapınca motosikletçiden başkası durmuyor. Görgü tanıklarının söylediğine göre bir tane araç vurup kaçmış” şeklinde konuştu. Bir başka motosikletli kurye olan Mehmet Hakan “Vurup kaçması kötü. Şimdi vurmuşsun da en azından bir beş dakika dur da arkadaşa bir yardımcı ol, yazık günah. Şimdi bu adam ekmeği için bu saatte bu yolda. Vurup kaçmış. Motorcular bugün Türkiye’nin yükünü taşıyor. Kurye bu adam, yani paket servis atıyor bu saatte, neden? Herkesten ricamız yolda giderken dikkat etsinler motorculara” dedi.

Motosiklet kazalarında en büyük düşmanın yol kenarındaki bariyerler olduğunu söyleyen kurye Yusuf Ersin, “Büyüklerimizden ricamız; kuryeler bu saate çalışıyor, zaten büyük zorluk içindeyiz, kaza oluyor ölenlerin yüzde yetmişi zaten kurye. Ölümlü kazaların büyük çoğunluğu bariyerlerden oluyor. Düştüğümüz zaman bu bariyerler biz jilet gibi kesiyor. Avrupa’da falan bunlar yumuşak, bizde neden yapılmıyor bilmiyorum. Buna insan saatte elli kilo metre ile bile vurduğu zaman belinden kopartır götürür. Daha kaç kişinin ölmesi lazım bunların yumuşaması için. Motorcu dostu bariyer istiyoruz” dile getirdi.