Ankara’da, akaryakıt istasyonunda aracına yakıt alırken tanıştıkları 30 yaşında olan Damla Kiraz’a,  alkollü olmasına rağmen şırınga ile eroin enjekte ederek ölümüne sebep oldukları suçlamasıyla yargılanan  Abdulhalim Cebeci (26) ve Uğur Kara (35), 16’şar yıl 8’er ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların, akaryakıt istasyonunda kadının aracına binmeleri, evine girişleri ve baygın haldeki Damla Kiraz’ın hemen evden çıkarılarak hastaneye götürülmesi güvenlik kameralarına yansıdı.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde geçen yıl 17 Ağustos’ta meydana gelen olayda Damla Kiraz, sabah 07.30 civarlarında  yakıt almak için İskitler Turgut Özal Bulvarı’ndaki akaryakıt istasyonuna girdi. Kiraz’ın aracı tehlikeli kullandığını fark eden, istasyondaki fırını işleten Uğur Kara ile istasyonda çalışan arkadaşını ziyaret için orada bulunan Abdulhalim Cebeci, kadının yanına yaklaştı. Kara ve Cebeci, araçtan inmeyen Kiraz’ın yürüyemeyecek kadar alkollü olduğunu anlayınca sohet etmeye başladı. Bir süre sonra Kara ve Cebeci, Kiraz’ın aracına binip, cinsel birliktelik yaşamak amacıyla birlikte kadının evine gitti ve yolda giderken bir adresten uyuşturucu alan Cebeci’nin, evde kendisi kokain aldığı, Kiraz’ın koluna da eroin enjekte ettiği iddia edildi. Kara ve Cebeci, kısa bir süre sonra fenalaşması üzerine Damla Kiraz’ı hemen evden çıkarıp, aracıyla evin yakınındaki özel hastanenin acil servisine bırakarak kaçtı. Ancak Damla Kiraz, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Abdulhalim Cebeci’nin, durumu anlattığı mahalleden arkadaşı N.D., kadının öldüğünü sosyal medyadan görünce  polise ihbarda bulundu. Bunun üzerine Abdulhalim Cebeci ve Uğur Kara, gözaltına alındı ve soruşturma kapsamında Cebeci tutuklanırken, Kara adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. Soruşturma neticesinde Cebeci ve Kara hakkında uyuşturucu madde ticareti yapmak ve olası kast ile adam öldürmek suçlarından dava açıldı.