Antalya ilimizde 13 yıldır geleneksel bir halde devam eden ‘Noel Anne ‘ çekimleri bu sene koronavirüs bölgesinde yapıldı.2021 yılına özel 21 mankenin noel anne kostümlü kamera karşısına geçtiği çekimlerde; kostümlerin rengine ve kumaşına özel maske takıldı. Kumsalda ‘kalp’ şekli oluşturan mankenler, denize girmeyi de unutmadı.

Yılbaşına sayılı günler kala bir araya gelen mankenler, kırmızı noel anne kostümü giyip maske takarak kamera önüne geçtiler. Önceki yıllarda kimi zaman beş yıldızlı bir otelde, kimi zaman orman ve dağların zirvesinde yapılan çekimler, bu yıl kumsalda gerçekleştirildi.

Pandemi kısıtlamaları sebebi ile şehir merkezine yakın Lara Beach’te gerçekleşen noel anne çekimleri, renkli görüntülere sahne oldu. 2021 yılına özel 21 mankenin kumsalda buluşturulduğu fotoğraf çekimlerinde dron kullanmak da ihmal edilmedi. Oluşturdukları kalp şekli ve taktıkları kırmızı maskelerle dünyaya ‘sağlık ve barış’ mesajı verdiler. Kendilerini izleyen turistlerle de hatıra fotoğrafı çektiren noel anneler, hep bir ağızdan ‘Maske tak sağlıklı kal’ dediler.

Ajans koordinatörü Elif Varsak, bu yıl da etkinliği bozmadığını söyledi ve ekledi: “Noel anne çekimlerin 14’üncüsünü yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Noel annelere çekime özel yaptırdığımız maskeler, sosyal mesaj veriyor. Önlemlere dikkat edip, maske takmak, koronavirüsün hayatımızdan bir an önce çıkmasına yardımcı olacak” şeklinde açıklamada bulundu.

Çekimlere katılan manken Hazar Kılıç ise farklı, heyecanlı ve güzel bir gün geçirdiğini, pandemi kısıtlamalarında kendine moral veren bu etkinliğe katılmanın mutluluk verici olduğunu söyledi ardından şu sözlerle devam etti: “Kurallara uyun, sağlıklı kalın. Maskenizi çıkarmayın. Noel anneler de maske takıyor.” şeklinde ifadeler kullanarak konuşmasına son verdi.