Nilüfer Belediyesi Replicate Project’e Katıldı

Replicate Project

Nilüfer Belediyesi heyeti, AB Horizon 2020 SSC1 Follower City programı kapsamında İngiltere’nin Bristol kentinde düzenlenen ‘Replicate Project’e, Essen ve Lozan Belediyeleri ile birlikte izleyici şehir olarak katıldı.

REPLICATE-1
nilüfer belediyesi

Nilüfer Belediyesi, Demir Enerji işbirliğiyle AB Horizon 2020 SSC1 Follower City programı kapsamında yaptığı hibe başvurusu sonucu İngiltere’nin Bristol şehrinde gerçekleştirilen ‘Replicate Project’te izleyici şehir olarak yer aldı.

Toplantı, İspanya’dan San Sebastian, İtalya’dan Floransa ve İngiltere’den Bristol şehirlerinin “uygulamacı” olduğu, Almanya’nın Essen, İsviçre’nin Lozan ile birlikte Türkiye’den Nilüfer’in “izleyici” olduğu 5 yıllık REPLICATE projesi kapsamında düzenlendi.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Yasemin Dere, Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanı Umut Eroğlu ile Nilüfer Belediyesi’nin proje ortağı Demir Enerji’nin katılım gösterdiği toplantıda, 28-29 Kasım 2016 tarihlerinde Nilüfer’de gerçekleştirilen “Akıllı Kentler Stratejileri Çalıştayı” atölye çalışmalarının sonuç raporları, Nilüfer Belediyesi’nin konum ve çalışmaları da sunuldu. Uygulayıcı şehirleri akıllı şehir enerji verimliliği kullanımıyla ilgili çalışmaların yer aldığı sunumların da yapıldığı toplantıda Nilüfer Belediyesi heyeti, karbon salınım emisyonlarının azaltılması ve yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin kullanımı hakkında da detaylı bilgiler aldı.

REPLICATE-2
Replicate Project

Toplantının sonunda Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Bristol Belediye Başkanı Marvin Rees’e Bursa’ya özgü hediyeler verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here