Mardin ilinde terör örgütü olan PKK’ya yönelik Kerboran ve Ömeryan kırsalında yürütülen operasyonlarda 13 sığınak ve teröristlerin depo olarak kullandıkları 8 alan imha edildi. Operasyon sayesinde elen geçirilen örgüte ait dökümanlar ve terör örgütüne finansal sağlayarak, yarım ve yataklık yapan 25 kişinin yakalanması amacıyla, sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Operasyon sayesinde 22 kişi gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı’nca terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen Yıldırım-8 operasyonları kapsamında Ömeryan ve Kerboran kırsalında tespit edilen 13 sığınak ve 8 depo imha edildi. Operasyonlarda 2 kilo plastik patlayıcı madde, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, el telsizi, mühimmat, muhtelif gıda, yaşam malzemesi, hamilelik testleri, doğum kontrol hapları ve örgütsel doküman ele geçirildi.

İş Birlikçileri Yakalandı

Operasyon sayesinde ele geçirilen kaynaklar sayesinde, terör örgütü mensuplarına yardım eden ve finansal yardım sağladığı belirlenen kişileri yakalamak için operasyon düzenlendi. Operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı. 3 şüphelinin yakalanmasına çalışılıyor. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital materyaller ile cep telefonları ve sim kartlara da el konulduğu öğrenildi.