Düzenlediği dört farklı eğitimle, bu sömestrde lise öğrencilerinin kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamayı hedefleyen Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (SEM), meslek seçimi ile ilgili öğrencilerin akıllarına takılan soruları da cevaplayacak.

Yeditepe Üniversitesi SEM’in düzenlediği Lise Kış Okulu, bu yıl 1-5 Şubat tarihleri arasında, pandemi koşulları sebebiyle online olarak olacak.  Eğitimler “Programlamaya Giriş”, “Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sanat ve Tasarım Deneyimi”, “Mühendislik” ve “Sosyal Bilimler” alanlarında verilecek. İsteyen öğrenci, Programlamaya Giriş dersiyle beraber diğer üç farklı dersten birini alabilecek.

Lise Kış Okulu’nda bu yıl verilecek eğitimlerin beraberinde  lise öğrencilerine üniversite motivasyonlarını güçlendirecek ve tercih edecekleri bölümlere dair yeteneklerini görmelerini sağlayacak bir program sunulacak. Lise öğrencilerinin hayatlarını belirleyecek üniversite tercihlerini pratik deneyimler ve üniversite hocaları ile deneyimlemeleri sağlanacak.

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin internet sitesinden, kurumsal mail adresinden veya telefonla ayrıntılı bilgi  alınabilecek.