Adana ilinde husumet yaşadığı teyzesinin oğlu İsmet L. Tarafından kurusıkıya dönüştürülmüş tabanca tarafından bacağından vurulan Serhat Ö., bazı kişilerin olayı görmesi ve duruma aldırış etmeden yollarına devam ettiği görüldü.

7 Ocak saat 13.00 sıralarında merkez Yüreğir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana gelen tartışma sonucu kavgaya dönüşen ve kurusıkıdan dönüştürülmüş tabanca sayesinden vurulan Serhat Ö. Kanlar içinde yere yığıldı. Onu vuran teyzesinin oğlu İsmet L. Olay yerinden sakin bir şekilde ayrılırken, olayı gören çevredeki halk aldırış etmeden yürümeye devam ettiler.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan İsmet L. ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Polis, Serhat Ö.’yü kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Serhat Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, İsmet L. ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu oldu.

Silahlı kavgayı gören esnaf Halil Sevgilibaş, olayın bir anda gerçekleştiğini ve ne olduğunu anlayamadıklarını belirterek, “Teyze çocuklarıydı. Kendi aralarında ailevi sorunları varmış. O gün tartışarak geliyorlardı. Sonra birbirlerini itmeye başladılar. O sırada Serhat, belindeki tabancayı çıkarıp İsmet’e ateş etti. Başta korkudan dolayı yaklaşan olmadı. Sonrasında hemen müdahale ettik. Daha sonra ambulans, İsmet’i hastaneye götürdü” diye konuştu.