“Çocuklara Kitap Söyleşileri” Etkinliği Öğrencilerle Buluştu

#1
Kitaplarını okudukları yazarla buluştular

Nilüfer Belediyesi, “Çocuklara Kitap Söyleşileri” etkinlikleri kapsamında konuk ettiği ödüllü yazar Aysun Berktay Özmen’i öğrencilerle buluşturdu. Çocuklarla, kitapları üzerine söyleşi gerçekleştiren Özmen, merak edilen soruları da yanıtladı.

1.jpg


Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün düzenlediği “Çocuklara Kitap Söyleşileri” etkinliğinin konuğu olan Aysun Berktay Özmen, Uğur Mumcu Sahnesi ve Misi Çocuk Kütüphanesi’ndeki söyleşilerde çocuklarla bir araya geldi. Özmen’in söyleşilerine 6 okuldan yaklaşık 230 öğrenci katıldı.

söyleşi1.jpg


Aynı zamanda ressam olan ve yazdığı çocuk kitaplarındaki tasarımları da yapan Özmen, “Bahçivan Köstebek ve Uçan Karınca Kıvırcık” ile “Salyangoz ve Mor Böcek” adlı kitapları üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Özmen, çocukların ilgiyle takip ettiği söyleşide yazım süreçleri, hikaye kurguları ve çocuk kitaplarının sunduğu hayal dünyası ile gerçeklik ağı arasındaki ilişkiler hakkında çocuklardan gelen soruları yanıtladı.

söyleşi.jpg


Söyleşinin sonunda Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Aysun Bertkay Özmen’e anmalık vererek teşekkür etti. Yazar, söyleşinin ardından kitaplarını Nilüferli çocuklar için imzaladı.
 
Yukarı