Bozbey Örnek ve Lider Bir Kent Yapmayı Hedefliyor

#1
“Mutlu bir kenti beraber oluşturacağız”

RUMELİSİAD üyeleriyle buluşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, birlikte yönetim vurgusu yaparak, “İyi ve doğru bir planlamayla, Bursa’yı beraber geleceğe taşıyacak, mutlu ve gülümseyen bir kent oluşturacağız” dedi.

mustafa bozbey 3.jpg


Bursa’yı örnek ve lider kent yapma hedefiyle yola çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, kentin sorunlarını konuşmak, çözüm önerilerini paylaşmak amacıyla toplumun bütün kesimleriyle görüşmelerini sürdürüyor. Bozbey bu kapsamda, Bursa’daki Rumeli kökenli girişimcilerle biraraya geldi. Rumeli Konağı’nda gerçekleşen buluşmada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, CHP eski milletvekillerinden Kemal Demirel ile Hurşit Güneş, Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kumova ile dernek üyeleri yer aldı.

mustafa bozbey 2.jpg


RUMELİSİAD üyelerinin kente dair önerilerini dinleyen Mustafa Bozbey, birlikte yönetim vurgusu yaptı. Bozbey, iyi ve doğru bir planlamayla Bursa’yı, beraber geleceğe taşıyacaklarını söyledi. Mutlu ve gülümseyen bir kent için yapılması gereken ilk işin planlama olduğunu belirten Bozbey, katılımcılık anlayışıyla bunu gerçekleştireceklerinin altını çizdi. Bozbey, “Karar süreçlerine herkesin katıldığı bir anlayışla ortaya çıkacak olan plan ya da proje, en doğru karardır. Dört yanıyla muazzam bir kentteyiz. Ama bu birlikteliği sağlayacak ve yönetecek iyi bir şef yok. O şef, biz oluruz diye düşünüyorum” dedi.

“Kente Bakışı Geliştirmeliyiz”

Bir yandan Bursa’nın sorunlarını çözerken, diğer bir yandan da bilimsel verilere dayanarak geleceğin yatırımlarını hayata geçireceklerini ifade eden Bozbey, “Nüfus artışını göz önüne alarak 25, 50, 100 yıllık planlama yapmalıyız. Kente bakışı geliştirmeliyiz. Bursa’yı 17 ilçesiyle değerlendirmeliyiz. Bursa, tek kimlikli bir kent değil. Tüm değerlerini ortaya çıkarmalıyız. Bugüne kadar yapılan doğru ve kıymetli işler için bütün belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Ama yetmiyor. Başka bir gözle bakmak lazım. Çerçeveyi daha net ortaya koyup, ona göre bu kenti değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

mustafa bozbey.jpg


“İnsani Ölçüleri Unutmadan Süreci Yöneteceğiz”

31 Mart yerel seçim sürecini insani duyguları ve ölçüleri unutmadan yöneteceklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Kim ne derse desin, biz insanları seviyoruz. Birbirimizin yüzüne bakamayacak hiçbir ifadeyi kullanmadık, kullanmayız da. Biz, insani duygularımızı, insan odaklı bir anlayışın temsilcisi olarak vurgulayacağız” dedi.
Bursa’nın ve Bursalılar’ın adayı olduğunu vurgulayan Mustafa Bozbey, 31 Mart yerel seçimlerinde RUMELİSİAD üyelerinden destek istedi.
 
Yukarı