Fen İşleri Müdürlüğü tarafından koordine edilen çalışmalar kapsamında olası bir kar yağışı ve buzlanmaya karşı, ilçede 1127 personel, 262 araç ve ekipman ile 7/24 görev yapacak.

İstanbul’da olası bir kar yağışı olması durumunda Küçükçekmece’nin hazır olduğunu belirten Belediye Başkanı Kemal Çebi, şu şekilde konuştu: “Kış aylarında karla mücadele programımızı AKOM ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre düzenliyoruz. Muhtemel bir kar yağışında tam donanımlı ekip ve araçlarımızla sahada olacağız. Vatandaşlarımızın kışı rahat ve konforlu geçirmesi için kış lastiği olmadan trafiğe çıkmamalarını rica ediyorum. İlçe sakinlerimiz, olumsuz herhangi bir durumla karşılaşırsa, ilgili telefonlardan Küçükçekmece Belediyesi’ne ulaşabilirler.”

Küçükçekmece Belediyesi’nde yapılan koordinasyon toplantısında,  kışa hazırlık iş ve görev planı birim müdürleriyle paylaşıldı ve Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından karla mücadele kapsamında ilçe, 10 bölgeye ayrıldı.

Olası bir kar yağışı olmasında ekipler, 11 tuzlama ve küreme, 21 el ile tuzlama, 2 greyder, 21 jcb (kazıcı-yükleyici), 33 adet olası su taşkınları için özel donanımlı ekipman başta olmak üzere toplam 262 araç ve ekipmanla sahada olacak. İhtiyaç halinde siteler ve vatandaşların talebini karşılamak amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü stoklarında 6.300 ton tuz, 4.000 adet (25 kg’lık) çuvallanmış tuz ve evde yatan hastalar için 2 adet elle taşınabilir jeneratör de hazır bulunuyor.