Kadın Dernekleri İle Belediye Elele

bursa kadın toplulukları

Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi’nin kadın dernekleri temsilcileriyle tarihi binada düzenlendiği toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplumun gelişimine yönelik her türlü projeye destek olacaklarının sözünü verdi.

23284_YHG_1262_201702080925
bursa kadın birlikleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Eşitlik Birimi, Bursa ve ilçelerinde faaliyet gösteren kadın dernekleri temsilcileriyle Tarihi Bina’da bir araya geldi. Kadın derneklerinin sorunlarını dinlemek, Büyükşehir Belediyesi çatısı altında birlikte hareket edip, ortak projeler geliştirmek için düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katıldı. Dernek temsilcilerinin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Altepe, fiziki alanda yaptıkları çalışmanın yanında sosyal anlamda da yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla getirilecek her projeye sonuna kadar destek vereceklerini söyledi.

23284_YHG_1291_201702080925
bursa büyükşehir belediyesi

Bursa’nın her anlamda örnek şehirler biri olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, özellikle diğer şehirlerden ve farklı ülkelerden gelen misafirlerin Bursa’yı her seferinde daha farklı bulduklarını belirtti. Başkan Altepe, “Buraya gelen misafirler; ‘Bu şehrin tarihi de tarihi eserleri de çarşısı da insanları da farklı. Diğer büyük şehirler gibi değil’ diyorlar. Biz de içinde bulunduğumuz değerlerin kıymetini bilmeliyiz. Bursa örnek olmalı, öncü olmalı. Bu konuda hepimize önemli görevler düşüyor. Bursa nasıl huzur şehri olur biz bu konuda yoğunlaşıyoruz. Burada yapılan her çalışma kendini gösteriyor. Herkes kendi mahallesine, kendi sokağına, kendi okuluna, kendi çarşısına, kendi köyüne sahip çıkmalı. Hiç kimse bana ne demezse, ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ demezse problem olmaz. Birlikte yapacağımız işler çok önemli. Birlikte el ele vererek daha iyi bir Bursa için çalışmalıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. Siz karar alın biz uygulayalım” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here