Kadıköy Sahili’nde hafta sonrasında yüzlerce insanın yürüyüş yaptığı alana İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çardaklar kurulduktan sonra bu çardaklar tartışma konusu olmaktan kaçınamadı.

Moda girişindeki sahil yoluna 6 çardağın yan yana konulmasını; görüntüsü ve kapladığı alan nedeniyle gereksiz bulan vatandaşlar oldu , kimisi ise halinden memnundu. Lakin, çardakları kötü niyetle kullanarak, çevreye zarar vermeye çalışanlar olduğu için gelen şikayetler neticesinde çardaklara şeritler çekilerek, kullanıma kapatıldığı bildirildi.

Sahilde sürekli yürüyüşe geldiğini söyleyen Meryem Kılıç, şu sözlerle devam etti: “Aslında güzel ama bazen içki masası kuruyorlar o güzel olmuyor. Çünkü burası ailelerin, çoluk çocuğun geldiği bir yer. Denetimli olursa daha güzel olur. Burası 7’den 70’e herkesin geldiği kamuya açık bir park olduğu için dikkatli olunması, bazı şeylere uyulması gerekiyor diye düşünüyorum.”

Arkadaşları ile sahilde yürüyüş yapmakta olan Zeynep Çağlar, “Kurallara uygun olarak kullanılırsa sorun yok. Her vatandaşın açık havadan, sahilden yararlanma hakkı var. Burada mangal yapmaya kalkarsanız tabii ki olmaz.” ifadelerini kullanarak açıklamada bulundu.

Başka bir vatandaş ise, “Akşamüstü taşkınlığa kaçanlar var, kapandı farkındaysanız zaten. İyi niyeti suiistimal edip kötüye kullananlar olduğu için kapandığından da memnunuz.” diyerek açıklamada bulundu.

Başka bir vatandaş olan Yaşar Yanık ise, uzun bir aradan sonra sahilde yürüyüşe geldiğini belirtti ve ekledi: , “Biraz rahatsızlık veriyor. Çünkü düzgün kullanımı sağlanamaz. Kadıköylü biri olarak, kaldırılsa iyi olur diye düşünüyorum.”