Cİ GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Aktaş, 30 Ekim’de yaşanan İzmir depreminden sonra  konut ihtiyacının arttığı İzmir Bornova’da yeni bir yaşam alanı oluşturacak bin konutun yer aldığı 2 etaplı projenin çalışmalarına başladıklarını duyurdu.

İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde  meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde, birçok yapıda ‘hafif’, ‘orta’ ve ‘ağır’ hasar oluştu. Bu sebeple bölgede konut ihtiyacı artarken, birçok vatandaş kiralık ve satılık ev aramaya başladı. Depremin vurduğu İzmir’in Bayraklı ilçesindeki hasarlı binalarından taşınan depremzedeler, güvenli gördükleri bölgelere yerleşti. Birçok depremzede hem çevreye olan alışkanlıklarını değiştirmemek hem de yeni yapıların bulunduğu ve ‘Yeni Bornova’ olarak bilinen Kazımdirik Mahallesi’ni tercih etmektedirler.

Cİ GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Aktaş, güvenli konut ihtiyacının arttığı bugünlerde Kazımdirik Mahallesi’nde bin konutluk yeni projenin çalışmalarına başladıklarını söyledi ve  “6.6 büyüklüğündeki depremden sonra İzmir ilinin Bayraklı ilçesinde bazı yapılar hasar görmüştür. Bornova’da  ise deprem sonrası yoğun konut talebi oldu. Bu depremin ardından yeni yapılara ihtiyaç olduğu görüldü. Bu sebeple Bayraklı ilçesinde oturan insanların yerleşebileceği, aynı lokasyona yakın fakat deprem ve zemin etütleri anlamında dayanıklı yapıların olduğu bir proje hazırlayalım istedik. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yatayda bir proje. 2 etapta bin konutluk bir proje” diyerek söyledi.