Dünyaca ünlü İspanyol spor markası Joma, bu yıl itibarıyla Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayacağını açıkladı. Marka, Süper Lig ve 1. Lig takımlarının yanı sıra tüm spor branşlarında hizmet sunmak amacıyla hazırlık yapmaktadır.

Türkiye pazarına As Spor bünyesinde adım atacak olan spor markası, Joma, tüm spor branşlarına hitap eden spor giyim ve spor ayakkabı koleksiyonunu tanıtacağını bildirdi. 55 yıldır spor sektöründe faaliyet gösteren markanın 120 ülkede satış yapmaktadır. 32 milyon ürün satışı ile dünyanın en büyük futbol markalarından biri konumunda.

Spor ayakkabı koleksiyonunu da toptan satış ve perakende mağazalarda konumlayacak olan Joma, 2022 yılı itibarıyla mağazalaşmayı hedeflemektedir.

Joma’nın sponsorluk yaptığı kulüpler arasında; İspanya’dan Villareal, Getafe, İtalya’dan Atalanta, Torino, Fransa’da Toulouse, Le Havre, Galler’den Swansea, Almanya’dan Hoffenheim, Arminia Biefeld, Rusya’dan CSKA Moskova, Belçika’dan Anderlecht, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan Futbol Federasyonlarının yer aldığı belirtildi.

Avrupa’nın ve dünyanın önemli futbol kulüpleri, olimpiyat komiteleri, federasyonlar, tenisçiler, koşucular ve maratonlar gibi birçok alanda sponsorluk anlaşmaları da bulunan Joma’nın, takım sporları ve bireysel sporlara yönelik giyim koleksiyonunun yanı sıra, performans, koşu, yürüyüş, tenis, basketbol, futbol, günlük ayakkabı gibi tüm branşlardaki geniş spor ayakkabı koleksiyonuyla da dikkat çektiği bildirildi.