Milli Takım Seçme Müsabakalarında Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar (50), Sevim Eylül Süpürgeci 13 yaş kızlarda, Emir Batur Albayrak 13 yaş erkeklerde Türkiye şampiyonu oldu.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Antalya Kampüsü öğrencileri, 25-27 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar (50 m) Milli Takım Seçme Müsabakalarında rekor bir başarıya imza attı. 9. sınıf öğrencisi Sevim Eylül Süpürgeci 1500 metre serbest kategorisinde; 8. sınıf öğrencisi Emir Batur Albayrak, serbest kategorilerinde Türkiye şampiyonu oldu.

Doğa Koleji Antalya Kampüsü’nün 6 erkek, 5 kız öğrencisi de yüzme yarışlarında dereceler aldı. Öğrenciler Ahmet Ege Güldağ, Atakan Ercan, Azra Karabulut, Deniz Efe, Poyraz Şan Aşkın, Egemert Öztürk, Emir Batur Albayrak, Emre Sarp Zeytinoğlu, İpek Derin Eğin, Sevim Eylül Süpürgeci ve Talya Erdoğan, Turgay Demircioğlu’nun antranörlüğünde, final turunda başarıyla yarıştı.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, şu şekilde konuştu ; “Öğrencilerimizin şampiyonluk elde etmesinin yanında, erken yaşta sportif kimlik kazanması, bir spor karşılaşmasında centilmence yarışmayı öğrenmesi de oldukça değerli. Öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda performans sporlarına yöneltmek ve ilgilendikleri branşların yaşam kültürlerini onlara tanıtmak uygulamalı derslerdeki öncelikli prensiplerimizdir. Özellikle pandeminin zorunlu kıldığı uzaktan eğitim sürecinde, bu tür faaliyetler, online sosyal aktivitelerimizle bütünleşiyor ve eğitim anlayışımızı sosyal alanlar ile zenginleştiriyoruz. Çocuklarımızın başarıları kadar, katılım ve ilgisi de bizim için önceliklidir”