KOBİ’lere ve girişimcilere mentorlük ve prototip desteği sağlamakta olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi ,  son projesi ile AB’den 250 bin Euro’ya kadar hibe almaya hak kazanmıştır. Hasan Kalyoncu Üniversite’sinde  kurulan Kalyon Garaj Girişimcilik ve Prototipleme Merkezi, son 3 yılda toplam 14 proje ile TÜBİTAK, KOSGEB ve AB fonlarından KOBİ’ler ,girişimciler için  2,5 milyon lira finans desteği sağlamaktadır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde  faaliyet gösteren Kalyon Garaj Girişimcilik ve Prototipleme Merkezi, ‘Yeni Ürün Geliştirmek için Altyapının Geliştirilmesi ve Mentor Köprüsünün Kurulması’ projesiyle AB’den 250 bin Euro’ya kadar fon almaya hak kazandığını söyledi. Süreci 18 ay olan projenin sözleşmesinin ise ocak ayında imzalanacağı söylendi.

Yeni cihazlar, uzman personel ve yazılımlarla takviye edilecek, ayrıca sanayide görev yapan deneyimli uzmanların  yeni girişimcilere danışmanlık yapabilecekleri sistemin kurulması sağlanacak ve böylelikle KOBİ’ler ve girişimciler, yapacakları yatırımlarda, alanında uzman kişiler tarafından teknik ve finansal alanda destek alacak. Girişimci ve KOBİ’ler tarafından katma değerli ürünler geliştirilmesi ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlanması hedeflenmektedir.