İstanbul’un Kartal ilçesinde, son bir yıldır devam etmekte olan yeşillendirme ve yenileme atılımları ile 35 bin metrekarenin üzerinde yeşil alan oluşturuldu, kente yeni parklar kazandırılırken meydan çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Tüm bu çalışmaların yanında Yakacık Meydanı da baştan aşağı yenilenerek eski günlerine kavuşuyor.

İstanbul, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in “Yeşil Odaklı, Çevreci, Yaşanabilir Bir Kent” ilkesi ile son bir yılda büyük bir başarı hikâyesine imza atan Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan ilçedeki park sayısını artırırken diğer yandan var olan parkları yenilemeye ve kente artı değer katacak meydanlar için çalışmaya aralıksız devam ediyor.

Tüm bu çalışmalar kapsamında kentin sosyal ve kültürel hafızalarından biri olan Yakacık Meydanı’nı hak ettiği görünüme kavuşturmak amacıyla harekete geçen Kartal Belediyesi, meydanın zeminini, yeşil alanlarını, çocuk oyun alanları ve dinlenme yerlerini yeniden düzenleyerek yepyeni bir çehreye kavuşturuyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin özverili çalışmaları ile toplam bin 359 metrekarelik alan yeniden düzenlendi ve bunun 1.133,16 metrekarelik kısmı yeşil alan olurken, 97.22 metrekarelik kısmı çocuk oyun alanı, 128,62 metrekarelik kısmı ise oturma alanı ve dinlenme yeri olarak değerlendirildi.

Kartal’a yeni meydanlar kazandırmak için çalışmalarının sürmekte olduğu, var olan meydanları da daha modern ve yeşil bir görünüme kavuşturmak için yenilediklerini söyleyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, şöyle dedi; “Çalışmaların tamamlanmasının ardından Kartalımız modern bir meydana daha kavuşacak. Kartal’ın önemli bir cazibe merkezi olması için her alanda çalışmalarımız devam ediyor. Var olan parklarımızı yenilerken, yeni parklarımızı da komşularımızın hizmetine açıyoruz. Çalışmalarımız diğer mahallelerde de devam edecek.”