Engelli vatandaşların günlük yaşamları

Herkesin birer engelli adayı olduğu gerçeğinden hareketle projeler üreten Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsü’ne giden yolda yapımına başladığı kabartmalı sarı şerit (rehber yolu) uygulaması sosyal medyada gündeme geldi. Bahse konusu alanda karşı tarafa geçecek şekilde çelik konstrüksiyondan yaya üst geçidi yapılacağını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, engelli bireylerin rahat ve güvenli hareket etmelerini sağlayacak kabartmalı sarı şerit yolun yarım kalmayacağını söyledi.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsü’ne giden yol Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmayla baştan aşağı yenileniyor. Çalışmalar kapsamında yağmur suyu hattı yenilenen, sıcak asfalt, bisiklet yolu, kaldırım ve aydınlatmasıyla modern bir görünüme kavuşan cadde de aynı zamanda görme engelli bireylerin rahat hareket edebilmeleri amacıyla sarı şerit uygulaması (rehber yolu) yapılıyor. Bu çalışmalar sırasında sosyal medyada paylaşılan ve sarı şerit uygulamasının yarım kaldığına yönelik iddialarla ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi.
“Vatandaşlarımızın için rahat olsun” Engelli vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylıkla idame ettirebilmeleri için projeler ürettiklerine dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Vatandaşlarımıza kaliteli hizmet vermek amacıyla özenle çalışıyoruz. Şuan çalışmaları devam eden bahse konu alanda görme engelli bireylerimizin karşıdan karşıya rahat geçmeleri için çelik konstrüksiyondan yaya üst geçidi yapılacak. Kabartmalı sarı şerit uygulamamız da yaya üst geçidinden devam edecek. Söz konusu alanda çalışmalar devam ettiği için şuan kabartmalı sarı şerit uygulamamız yarım kalmış gibi gözüküyor. Biz engelli bireylerimizin önünde engel olmayız. Vatandaşlarımızın için rahat olsun. Söz konusu alanda gerekli güvenlik önlemleri de alındı. İnşallah kısa süre içerisinde burada çalışmaları tamamlayarak görme engelli bireylerimizin bu yolda rahat ve güvenli hareket etmelerini sağlayacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here