LİMAK  Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, SCADA sistemiyle olası elektrik kesintilerini, bir dakikanın altında sürede giderebilmektedir. Sistem sayesinde tüm şebeke 7/24 uzaktan izlenerek, kontrolü sağlanmaktadır.

Güney Marmara’da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, müşteri memnuniyetine yönelik yatırımlarını artırmaktadır , devam ettirmektedir. Elektrik kesinti sürelerini en aza indirme gayesiyle  sürdürülen çalışmalar kapsamında geliştirilen SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edilip, arızaların kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Aboneler de sistem sayesinde mağduriyet yaşamamaktadır ve 5 milyonun üzerinde nüfusa hizmet veren UEDAŞ, bu sistemle arızaların yüzde 40’ını uzaktan gidermekte olup, müşteri memnuniyetinin de artmasını sağlamaktadır.

Elektrik şebekesinin uzaktan izleme, bilgileri depolama ve arızalara müdahale edilmesini sağlayan SCADA sisteminin Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da mevcut olan 477 istasyon sayısının yıl sonunda 532’ye çıkarılması planlamaktadırlar.