Alternatif Bank, dijital dönüşüm stratejisi kapsamında müşterilerinin döviz alım satım işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli şekilde gerçekleştirebilmesi amacıyla internet bankacılığından AlterFX platformunu hizmete sunduğunu söyledi.

Alternatif Bank,  müşterilerinin döviz alım satım işlemlerini hızlı, güvenli yapabilmeleri ve piyasayı takip edebilmeleri amacıyla AlterFX ismindeki yeni platformunu hizmete sunduğunu duyurdu. Alternatif Bank müşterileri internet bankacılığından ücretsiz aktifleştirilecek platform aracılığıyla aynı gün ve bir gün sonrasında cazip kur seviyelerinden faydalanabilmektedir. AlterFX platformu işlem hızı, kolay kullanımı ve teknolojik altyapısıyla müşterilere döviz alım satım işlemlerinde destek olmaktadır.

Alternatif Bank Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Şimşek, şu şekilde bilgi verdi; “Pandemi ile birlikte dijital kanallar üzerinden yapılan işlemler her geçen gün artıyor. Biz de bu doğrultuda dijital kanallarımızdan sunduğumuz hizmetlere sürekli yenilerini ekliyoruz. Günümüz koşullarında, müşterilerimizin Bankamızın internet bankacılığından döviz alım satım işlemlerini ve piyasa takibini hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmesi büyük önem taşıyor. Yeni platformumuz AlterFX sayesinde müşterilerimizin değişen piyasalarda hızlı aksiyon almalarını sağlarken operasyonel risk ve yüklerini azaltarak kârlılıklarına katkı sağlıyoruz. Müşterimizin hesaplarıyla entegre olan AlterFX ile cari hesaplardaki bakiye üzerinden yaptıkları döviz alım satım işlemleri anında müşteri hesaplarına yansıtılıyor. Tüzel müşterilerimiz teknoloji, hız ve kolaylığı bir arada sunduğumuz yeni platformumuzu güvenle kullanabilir.”