Sakarya ilimizin Serdivan ilçesinde, Çark Deresi yatağında dün akşam saatlerinde bulunan çantada insana ait kemiklerin bulunmasından sonra bölgede başlatılan aramada içerisinde insan uzuvlarının olduğu çanta ile bir ayak bulundu. Bulunan parçaların aynı cesede ait olmasının belirlenmesinin ardından parçalardan alınan doku örneği, DNA profili çıkarılarak, kayıp başvuruları ile karşılaştırılması için, Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aynı bölgede bugün yeniden arama çalışması başlattı. Arama çalışmalarına yardımcı olabilmek adına Yalova Emniyet Müdürlüğü’nden sevk edilen dalgıç polisler de dahil oldu. Yapılan aramalar sonucunda bir çanta daha bulundu, bu çantadan da et ve kemik parçaları çıkıktan bir süre sonra bölgede ayak bulundu. Bölgede bulunanların yanında bir de içi boş bir çanta ve içi elbiseler ile dolu olan çantalar da bulundu.

İçerisinden et ve kemik parçaları çıkan ikinci çanta ile ayak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü’nde bulunan Otopsi Merkezi’ne iletildi. Bulunan parçalar aynı insana aitken, cinayetin yaklaşık bir ay önce gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimalini üzerinde yoğunlaşıldığı öğrenildi. Polis ekipleri öğle saatlerinde arama çalışmalarına son verdiler. Lakin olay aydınlatabilsin diye polis çalışmalarını sürdürüyor.