Depremin Yaraları Sarılıyor

Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç

Gölmarmara’ya bağlı Tiyenli Mahallesi ile Saruhanlı’ya bağlı Kumkuyucak Mahallelerinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen depremin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren vatandaşın yanında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, olumsuz bir durum yaşanmaması için seferber oldu. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de, depremde zarar gören vatandaşları ziyaret ederek, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak evleri hasar gören ailelere imkanlar dahilinde her türlü destekte bulunulduğunu belirtti.

 

Geçtiğimiz Cumartesi günü meydana gelen 5,2 şiddetindeki depremden en çok etkilenen mahalleler olan Gölmarmara’ya bağlı Tiyenli Mahallesi ile Saruhanlı’ya bağlı Kumkuyucak Mahallesi’nde vatandaşların yaraları sarılıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi de ekiplerini yönlendirdiği bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Saruhanlı ve Gölmarmara ilçe İtfaiye Amirliklerine bağlı ekipler, ilk günden itibaren deprem bölgesinde hasar gören binalarda tehlike arz eden baca ve çatı malzemelerini temizledi. Ayrıca Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı ekipler de, deprem nedeniyle evleri hasar gören vatandaşlara yemek desteğinde bulunuyor. İlgili dairenin iftar vaktinde de bu çalışmasını sürdüreceği belirtildi.

 

Hasar gören evleri inceledi

 
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de, Muhtarlıklar Daire Başkanı Ersoy Arslan ile birlikte iki mahalleye giderek vatandaşlara ziyarette bulundu. Büyükşehir heyetine ziyaretleri sırasında Şehzadeler Belediye Meclis Üyesi Ahmet Aker, Gölmarmara Koordinatörü Ahmet Cülen, Saruhanlı Koordinasyon İşleri Müdürü Nuri Güncan, Sosyal Hizmetler ve Engelliler Şube Müdürü Asena Demir eşlik etti. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, ilk olarak Kumkuyucak Mahallesi’ne ziyarette bulundu. Mahalle Muhtarı Nuri Karacaoğlu ve vatandaşlarla bir araya gelen Genel Sekreter Yardımcısı Genç, daha sonra hasar gören evleri inceledi. Vatandaşlara Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün geçmiş olsun dileklerini ileten Genel Sekreter Yardımcısı Genç, böyle bir afetin bir daha yaşanmamasını temenni etti.

 
Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, daha sonra Tiyenli Mahallesi’ni ziyaret ederek Aza Osman Gültekin’den mahalledeki hasar durumu hakkında bilgiler aldı. Hasar gören ev sahiplerini de ziyaret eden Genel Sekreter Yardımcısı Genç, AFAD tarafından kurulan çadırlarda kalan vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün geçmiş olsun dileklerini sunduğunu belirten Genel Sekreter Yardımcısı Genç, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlar dahilinde her konuda destekte bulunmaya devam edeceklerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here