Denizli ilinin Pamukkale ilçesinde yaşanan bir kadın cinayetinin zanlısı yakalandı. Aleyna Yurtkölesi’ni (22) yaşındaki kadını boğarak öldüren İran uyruklu  Shayan Kheyrian’ın (25), binadaki zillerden birine rastgele bastığı, kurye olduğunu söyleyerek içeriye girdiği ortaya çıktı.

Yunus Emre Mahallesi 6422 Sokak’taki apartmanda tek başına yaşayan Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Aleyna Yurtkölesi’nden haber alamayan yakınları polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen güvenlik güçleri kapıyı çilingir yardımıyla açarak içeri girdiklerinde Aleyna Yurtköle’nin cansız bedenine ulaştılar. Sağlık kontrollerinden sonra Yurtköle’nin hayatını kaybettiği tespit edildi. Vücudunda hiçbir yara ve darp izine rastlanmayan Yurtköle’nin, otopsisi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Boyununda Bulunan Dövme Ele Verdi

Yurtköle’nin yapılan otopsi sonucu boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Apartmandaki kamera görüntüleri izlendiğinde apartmana giren ve boynunda Arapça dövme bulunan ve kimliği Yurtköle’nin eski sevgilisi İran uyruklu Shayan Kheyrian olduğu belirlendi. Şüpheli Kheyrian, polis tarafından kaldığı evde yakalanarak gözaltına alındı.

İtirafta bulundu

Kheyrian, polis ekiplerine verdiği ifadede Yurtköle’nin eski sevgilisi olduğu, bir süre önce ayrıldıklarını ve barışmak için evine gittiğini söyledi. Kheyrian, Yurtköle’nin barışmak istememesi üzerine aralarında tartışma çıktığı, boğazını sıkarak öldürdüğünü itiraf etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen Kheyrian, tutuklandı.

Kurye Olduğunu Söylemiş

Üniversite öğrencisi Aleyna Yurtkölesi cinayetinde yeni bir detay daha ortaya çıktı. Shayan Kheyrian’ın, eski sevgilisi Yurtkölesi’nin yaşadığı binaya kurye olduğunu söyleyerek girdiği belirlendi. Kheyrian’ın ifadesinde, akşam saatlerinde binanın önüne gelerek kapıdaki zillere rastgele bastığını, kurye olduğunu söyleyip içeriye girdiğini söylediği belirtildi. Ardından Yurtkölesi’nin yaşadığı ikinci kattaki dairenin kapısını çalıp içeriye girdiğini anlattığı ifade edildi. Öte yandan Kheyrian’ın ülkeye kaçak yollarla girdiği, 1,5 yıldır da kaçak olarak yaşadığı öğrenildi.

Yurtkölesi’nin ölümü, yaşadığı apartmanda ve çevresinde üzüntü yarattı. Yurtkölesi’nin arkadaşı Berkan Acar, yaşanan olay nedeniyle halen şokta olduklarını söyledi. Arkadaşını kaybetmenin acısını yaşadığını ifade eden Acar, “Kendisi çok tatlı, çok şeker bir insandı. İyilik meleğiydi. Yalnız yaşıyordu. Sessiz bir insandı. Son görüşmemizde sohbet edip şakalaşmıştık. Çok iyi durumdaydı. Maalesef cinayete kurban gitti. Çok kötü bir durumdayız. Yine bir kadın cinayetine engel olamadık. Ben karşı apartmanda kalıyorum. Keşke sesleri duyup yardıma koşabilseydim. Suçlu inşallah fazlasıyla cezasını çeker” dedi. Yurtkölesi’nin komşusu Fatih Özmen ise, “Çok üzücü bir olay. Umarım bir daha böyle bir olay yaşamayız. Kadın cinayetleri de inşallah son bulur. Bu tür şeyleri haberlerde izliyorduk. Bu yaşadığımız olay bizi çok sarstı. İki gündür ne yemek yiyebiliyoruz ne uyku uyuyabiliyoruz” diye konuştu.