Bağcılar’da pompalı tüfek ile fırıncı Remzi Köser’i etkisiz hale getiren 4 kişi, Remzi Köser’in ekmek dağıtımı yaptığı hafif ticari aracını gasp ederek kaçtı. Arka kapısı açık araçtan ekmekler yola döküldü. Yaşanan o anlar  güvenlik kamerasına yansıdı.

Geçen hafta perşembe günü sabah saatlerinde Göztepe Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, Fırıncı Remzi Köser sabah saatlerinde ekmek dağıtımı için servise çıkmıştı. Dağıtım yaptığı araçtan inen Remzi Köser, fırına girdi. O esnada bir kişi hızla gelerek kapısı açık ve çalışır vaziyetteki araca bindi. Aracın çalınmakta olduğunu fark ederek koşan Köser’e kaldırımda bekleyen 3 kişiden 1’i tarafından pompalı tüfek doğrultuldu. Köser, silahı görünce korkarak uzaklaşırken şüpheliler gasp ettikleri araca binerek kaçtı. Arka kapısı açık kalan araçtaki ekmekler yola döküldü.

Yaşadığı anı anlatan Remzi Köser, şu şekilde söyledi ; “Sabah saatlerinde ekmek dağıtmak için servise çıktım. Ekmek dağıtırken, aracım resmen gasp edildi. 4 kişi geldi ben o sırada arabadan inip poğaça almaya gittim, araba çalışıyordu. Ben arabanın arkasına geçtiğim sırada, bir şahıs araca bindi ve yukarı doğru aracı sürdü. Bütün ekmekler yere serildi. Biz de peşinden koştuk aracı durdurup hızlı bir şekilde silahlı, elinde pompalı tüfek olan biriyle birlikte üç kişi daha araca bindi. Kaçıp gittiler bende polisi aradım. Bu resmen bir gasp, ben orada müdahale etseydim inanıyorum ki, orada bana silah sıkacaktı. Elinde silah vardı gündüz vakti sabah 07.00 sıralarında adamlar İstanbul’un göbeğinde böyle bir şey yapıyorlar. Biran önce bu işin çözülmesini istiyorum.”

 

Yaşanan gasp olayı çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına  yansıdı. Görüntülerde, sokağın başında 3 kişinin beklediği, 1 kişinin elinde silah olduğu görülüyor. 1 kişinin çalışır vaziyette olan  araca bindiği, hareket edince araçta bulunan ekmeklerin yere döküldüğü kameraya yansıyor. Sokağın başında bulunan 3 kişi de çalınan araca binerek, gözden kayboluyorlar. Aracı çalınan fırıncı Remzi Köser  ise s vatandaşlardan yardım istiyor.