Mersin’de kamp yapan Atletizm Milli Takımı günde çift idmanla Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kota almak için hazırlanmaya devam ediyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu 2021 faaliyet programına göre Mersin’de 1 Ocak’ta başlayıp 31 Ocak’ta sona erecek Atletizm Milli Takım kampını Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ziyaret etti. Müdür Demir, 2021’e ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kota almak için hazırlıklarını Mersin Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde günde çift idmanla sürdüren milli sporcularla sohbet edip başarılar diledi.

Mersin’in havasının ve tesislerin çok iyi olduğunu, kampın iyi geçtiğini söyleyen milli atlet Emin Öncel, “1 Ocak’ta başlayan hazırlık kampımız gerek iklim koşullarının gerekse kamp yaptığımız tesisin her anlamda iyi olması ile oldukça verimli geçiyor. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde 2 idman yapıyoruz. Hedefimiz öncelikli olarak 2021 yılı içinde yapılacak Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kota almak. Bunun için varımızı yoğumuzu ortaya koyarak, olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” şeklinde açıklamada bulundu.