Denizli ilinin Acıpayam ilçesinde meydana gelen ticari aracın baraj göletine uçması sonucu suda kaybolan 2 arkadaştan Mehmet Erkan’ın cansız bedenine bulundu.  Kayıp Yusuf Konar için arama- kurtarma çalışmaları halen sürüyor.

Kaza saat gece 00.30 sıralarında Alaattin Mahallesi yakınlarında meydana geldi. 5 arkadaşın içinde bulunduğu hafif ticari araç, Alaattin Baraj Göleti’ne giden toprak yolda sürücüsünün kontrolünden çıkarak , gölete uçtu. 5 arkadaştan 3’ü kendi imkanlarıyla kıyıya çıkmayı başarırken, 2 arkadaş suda maalesef kayboldu. İhbar üzerine kaza yerine sağlık, jandarma, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Su Altı Arama ve AFAD görevlileri sevk edildi. Kurtulan 3 kişi, ambulansla, Acıpayam Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak hemen tedavi altına alındı. Haberi alan mahalle sakinleri ile kazaya karışanların yakınları da olay yerine geldi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Su Altı Arama ekipleri, kayıp 2 kişiyi bulmak için çalışma başlattı. Ancak karanlık sebebiyle suyun dibinde arama yapılamadı. Bu sabah yeniden başlatılan arama çalışmalarında ilk olarak hafif ticari araca ulaşıldı. Boş olduğu görülen araç, sudan çıkarıldı.

Saat 10.00 sıralarında ise kayıp arkadaşlardan Mehmet Erkan’ın cansız bedeni bulundu. Kayıp Yusuf Konar için arama- kurtarma çalışmaları halen sürdürülüyor.