Ankara ilinde meydana gelen Aleyna Çakır (21) olarak bilinen asıl adının Sema Esin olan kişinin ölümünden sorumlu tutulan ve uyuşturucu operasyonu sonucu gözaltına alınan Ümit Uygun, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Aleyna Çakır’ın cinayet şüphelisi olarak bilinen Ümitcan Uygun, iki kadınla beraber uyuşturucu kullandığı soyal medya hesapları sayesinde tespit edildi. . Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ümitcan Uygun ve yanında bulunan iki kadından T.K.’yı Etimesgut ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı. Ayrıca, Ümitcan Uygun’un kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun da gözaltına alındı. Ümitcan Uygun hakkında, ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek’ suçundan işlem yapıldı. Durak Uygun ve T.K. emniyette ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ümitcan Uygun ise buradaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Elleri kelepçeli olarak polisler eşliğinde emniyetten çıkarılan Ümitcan Uygun, adliyeye götürüldü.

Ümitcan Uygun2un babası Durak Uygun polise verdiği ifade de herhangi bir işte çalışmadığını ve geliri olmadığını, uyuşturucu kullanıp kullanmadığını bilmediğini ifade ettiği belirtildi.