Manisa ilimizde yaşanan olayda, boşanmak istediği 32 yaşındaki eşi, Mikail Oymak tarafından, çocuklarının gözü önünde falçata ile boğazı kesilen ve tesadüf eseri anne babasının yardımları ile ölümden kurtulan 31 yaşındaki Esra Oymak, yaşamış olduğu korku dolu anları asla unutamıyor.

Oymak, çocukları ile beraber psikolojik tedavi gördüklerini belirterek, cezaevinde olmasına rağmen, tehditlerine devam eden eşinin tahliye edilmemesini istediğini belirtti.

Manisa’da yaşayan 3 çocuk annesi Esra Oymak, geçen 20 Kasım günü, iddiaya göre, gündelik işlerde çalışan eşi Mikail Oymak’ a boşanmak istediğini söyleyince, sinirlenen koca, çocuklarının gözü önünde genç kadının boğazını, falçatayla yardımıyla kesti. Boğazında 15 santimetrelik kesik oluşan Oymak, tesadüfen gelen anne-babası tarafından, pencereden çıkartılarak, ölümden kıl payı döndü. Manisa Şehir Hastanesi’ne götürülen Esra Oymak’ın boğazına 15 dikiş atıldı. Gözaltına alınan Mikail Oymak ise, sevk edildiği adliyede, alınan mahkeme kararı neticesinde tutuklandı.

Yaşadıklarının hem kendisinin hem de çocuklarının rüyalarını girdiğini anlatan Oymak, “Eşim boğazımı kesti. Şimdi cezaevinde, çıkmasını da istemiyorum. Bizi, resmen yıktı. Çocuklarımın psikolojisi bozuk, benim de öyle. Cezası neyse çeksin istiyorum. Psikolojik olarak ‘ölüm’ hissi yaşıyorum. Korkuyorum. Sokağa bile çıkamıyorum. Şu an tedavi amaçlı haplar kullanıyorum. Daha da kötü olmaya başladım, çocuklarım da aynı şekilde kötü durumda. Çocuklarımı daha dün psikoloğa götürdüm. ‘Yine gelir, tekrar aynı şeyleri yapar’ diye cezaevinden çıkmasını istemiyorum.” ifadeleri ile yaşadığı korkuyu dile getirmeye çalıştı ve şu sözleri ekledi: “O an gözlerimin önünden gitmiyor. ‘Seni öldüreceğim’ diye geldi, falçatayı direk boğazıma salladı. Amacı korkutmak değil, öldürmekti. Cezaevinden mektup yazarak, tehdit ediyor. Ben mektup yazmasını ve mektupların getirilmemesini istiyorum. Mektubu dahi tedirgin ediyor. Bütün hayatım karardı. Kimseye güvenim kalmadı. Herkesten korkmaya başladım.” ifadelerini kullanarak konuşmasına son verdi.