Muğla ilinin Marmaris ilçesinde, yağmur yağışından hava sıcaklıklarının 21 dereceye yükselmesini fırsat bilen vatandaşlar, sahile akın ettiler.

Marmaris ilçesinde bir hafta boyunca etkili olan yağmurun yerini güneşli hava aldı. Hava sıcaklığının 21, deniz suyu sıcaklığının 11 derece olarak ölçüldüğü ilçede, aileler çocuklarıyla birlikte sahile akın etti. Sosyal mesafe ile maske kuralına uygun olarak sahilde vakit geçirenlerden bazıları ise balık tutarak vakit geçirdi. Yerli ve yabancı turistler ise denize girdi ve güneşlendiler.

Sahilde yürüyüş yapan 38 yaşındaki Bülent Güleç, şu şekilde konuştu: “Ocak’ta bahar havası var. Güneşi gördüğüm de yürüyorum.”

13 yaşındaki, Ahmet Benkan ise sahile balık tutmak için geldiklerini belirtti ve ekledi: “Şu ana kadar balık tutamadım. Ama hava güzel beklemeye değer.”

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, şu açıklamada bulundu: “Hava sıcaklığı gündüz 18-21 derece arası parçalı bulutlu. Gün batımı sonrası ise sıcaklık düşecek ve havalar serinleyecek. Bu hafta aralıklı yağmur yağışı bekleniyor.”