Antalya iline çaılışmak için gelen GÜRCİSTAN uyruklu olan Maka Datiaşvili (49) Antalya’da meme kanserine yakalandığını öğrendi. Datiaşvili’nin yaşadığı korku dolu günler, başarılı bir ameliyatın ardından son bulmuştur.

Datiaşvili , Gürcistan’da laborant olarak çalışmaktaydı ancak ekonomik sıkıntılar sebebi ile yaklaşık olarak 5 yıl önce Antalya’ya gelerek temizlik elemanı olarak çalışmaya başlamaıştır. Datiaşvili iki hafta boyunca sağ memesinin ucundan akan sarı sıvıyı önemsememiş , geçeceğini düşünmüştür. İlerleyen günlerde memede ağrı da başlayınca acilen hastaneye başvuran Datiaşvili, meme kanseri teşhisi konulunca şok geçirmiştir. Bu süreçte kendisine , iş yeri sahibi destek olmuştur ve aynı zamanda hastane masraflarını karşılamıştır.

“TÜM VÜCUDUMA YAYILDI MI DİYE DÜŞÜNDÜM “

Bu zorlu süreci anlatırken iş yeri sahibine ve doktoruna teşekkür eden Datiaşvili, çok korktuğunu fakat başlarda önemsemediğini geçeceğini düşündüğünü söyledi. Geçmeyince doktora başvurduğunu  bu süreçteki duygularını anlattı. Şimdi kemoterapiye başladı. Kendimi oldukça iyi hissediyorum “ dedi.

HER 8 KADINDAN 1’İ MEME KANSERİ TANISI ALIYOR

Datiaşvili’nin ameliyatını yapan Op. Dr. Ateş , “ Meme kanserinde evre ilerledikçe hastanın ameliyat sonrası yaşayacağı komplikasyonlar artıyor. İleri evre hastalar cerrahi sonrasında kullanamayabiliyor” ifadelerini kullandı.