Bursa’da bir ekmek fırınında meydana gelen olay, kimliği belirlenemeyen bir kişinin, fırında çalışan olan Serkan Köroğlu’nun (32) imalat yerine gitmesini fırsat bildiği an cep telefonunu alıp kaçtı. Hırsızlık, güvenlik kamerasınca kaydedilirken Köroğlu, “Herşey otuz saniyede oldu. Kimliğim ve ehliyetim de telefon kabının içindeydi, onlar da gitti” cümlelerini kullandı.

Olay, geçen pazar günü, Yıldırım ilçesine bağlı Erikli Caddesi’ndeki bir fırında gerçekleşti. Fırında çalışan olan Serkan Köroğlu, cep telefonunu tezgah üzerine bırakarak, imalathane yerine girdi. Kısa süre sonra yerine geri dönen Köroğlu, telefonunu yerinde bulamadı. Dakikalarca telefonunu arayan Köroğlu, güvenlik kameralarına baktığında içeriye giren bir kişinin, telefonunu çaldığını görünce, polis ekiplerine haber verdi.

Kapının Önünden Defalarca Geçmiş

Serkan Köroğlu, “Pazar akşamı saat 17.40 sıralarında imalathaneye gittim. Otuz saniye sonra döndüm,  telefonum yoktu. Telefonu bulamayınca güvenlik kameralarına baktım. İçeri biri giriyor ve yokluğumu fırsat bilip, telefonu alıyor. Görüntülerde bu kişinin kapının önünden defalarca kez geçtiği ve içeriyi kontrol ettiğini de gördüm. Şikayetçi oldum. Kimliğim ve ehliyetim de telefon kabımın içindeydi, onlar da gitti. İkibin lira zararım var” cümlelerini kullandı