Denizli’de, Türkiye’nin ilk ve öncü entegre enerji şirketi Aydem Enerji’dir. Yenilenebilir enerjiyi odağa aldığı çalışmalarını 2021’de yeni yatırımlarla devam ettirecek. Holding, 2021 yılında grup şirketleri genelinde toplam 3.8 milyar TL yatırım yapacağını ve önümüzdeki 5 yılda sadece dağıtım şirketleri kapsamında gerçekleştireceği yatırım 9.6 milyar TL olacağını duyurdu.

Elektrik enerjisi üretim, dağıtım ve perakendeciliği alanlarında 40 yıldır faaliyetlerini devam ettiren Aydem Enerji, 2021’de faaliyet alanlarında altyapı çalışmalarına, elektrik üretiminde hibrit teknolojilere ve mevcut santralleri geliştirme projelerine 3.8 milyar TL’lik yatırımda bulunulacaktır. Şirket yatırımları ile önümüzdeki dönem hedeflere ilişkin görüşlerini paylaşan Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli,  şu şekilde konuştu: ‘2020 yılının enerji sektörü için zorlu bir yıl olduğuna değinerek yenilenebilir kaynaklardan elektrik üreten şirketlerin ve elektrik dağıtım şirketlerinin, birçok sektöre kıyasla bu zorlu dönemden çok daha az etkilenir.’

Aydem Enerji’nin elektriğin üretimi, dağıtımı, satışı olmak üzere tüm zincirde yer almasının verimli santrallere sahip olmasının, holding ve grup şirketlerinin geleceği açısından güzel ve önemli bir tablo olduğunu vurguladı. Küpeli, konuşmasına şu şekilde devam etti: “2021 yılı yatırım bütçemizi tüm grubumuz için 3.8 milyar TL olarak belirledik. Bu kapsamda hibrit yatırımlarımız, santrallerimizdeki geliştirme projelerimiz gündemimizde olacak. Gelecek 5 yıl içerisinde de, sadece dağıtım şirketlerimizle, faaliyet bölgemiz olan İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla illerinde planladığımız altyapı çalışmaları için 9.6 milyar TL yatırım yapacağız. Amacımız yatırım projelerimize hız kesmeden devam ederek, hizmetlerimizin sürdürülebilirliğini güvence altına almak.”