173 Litre Bitkisel Atık Yağ Toplandı

çiğdem gül alp

Nilüfer Belediyesi’nin, doğanın korunması ve atık yağların bilinçli şekilde toplanmasını teşvik etmek amacıyla çalışanlar arasında düzenlediği “Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması”nda 173 litre bitkisel atık yağ toplandı.

Nilüfer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Nilüfer Belediyesi’nin ‘Belediyeyim Ben’ isimli iç iletişim dergisinin ortak çalışmasıyla düzenlenen “Bitkisel Atık Yağ Yarışması” geniş katılımla gerçekleşti. Çevre bilinci oluşturmak, duyarlılığı artırmak ve bitkisel atık yağların bilinçli şekilde toplanmasını teşvik etmek amacıyla Nilüfer Belediyesi personeline yönelik düzenlenen yarışmada, toplam 173 litre bitkisel atık yağ toplandı. İki ay süren yarışmanın sonunda Çiğdem Gül Alp, 68,3 litre atık yağ toplayarak birinci oldu. Nalan Şenol 27,5 litreyle ikinci olurken, Deniz Ekinci de 25 litre yağ toplayarak üçüncü oldu.

CIGDEM-GUL-ALP-1
çiğdem gül alp

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, dereceye giren isimleri gösterdikleri duyarlılık için kutladı ve çeşitli hediyeler verdi.

ATIK-YAG-3
Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması

Atık yağ toplama konusunda uzun yıllardır çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Bozbey, “1 litre atık yağ, 1 milyon litre suyu kirletiyor. Doğayı kirletmemek en büyük hedefimiz. Bitkisel atık yağlar da çevreyi ve yeraltı su kaynaklarını en çok kirleten unsurlardan sadece bir tanesi. Çevremizi temiz tutarak, gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmalıyız” dedi.
Başkan Mustafa Bozbey, yarışmaya katılarak duyarlılık gösteren tüm personele de ayrıca teşekkür etti.

1 YORUM

  1. Bu bitkisel yağlar belki bitkilerden elde ediliyor fakat ızartma yağı olarak kullanıldıkları zaman inanılmaz derecede kimyasal değişmeye uğruyorlar ve ne yazık ki eğer atıkları lavabolar aramızdan banyoları mızdan su giderlerinden kanalizasyona verirsek bu kanalizasyondaki yağlar toplu suları bulaşabilir ve pusuladaki iletebilirim tam olarak hatırlamıyorum Fakat bu kirli Yağlar bitkisel yağlar doğada kolay çözülmüyor lar ve Hemen hemen bir damlası 1 litre suyu kirletir biliyor bu suda yaşayan canlılar bitkisel yağ atıklarından zarar görüyor Allah lütfen bitki bitki adı bitkisel yağ artıklarını toplayan insanlara yardımcı olalım bitkisel yağ atıklarımızı belli belirtilen yerlerde toparlayalım ve isteyen insanlara teslim edelim Çok teşekkürler İlginiz için temiz bir de temiz bir Türkiye temiz bir dünya için çocuklarımıza daha mutlu daha umutlu daha temiz bir çevre teslim edelim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here