Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından  bugüne kadar 1100’ü 2020 yılında olmak üzere 3 bin 500 sokak hayvanı sahiplendirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı, hizmete girdiği 4 Ekim 2018 tarihinden bu zamana binlerce sokak hayvanı ile yabani hayvanın tedavi ile bakımını sağladı.135 dönüm alana sahip merkezde geçen yıl 5 bin 330 sokak hayvanı tedavi edilirken, 118 yabani hayvan yapılan anında müdahaleler ile kurtarıldı. Pandemi boyunca sokak hayvanları için 2 ton mama dağıtımı gerçekleştirilen merkezde geçen yıl 2 bin 750’den fazla sokak hayvanı kısırlaştırıldı ve 3 bin 20 sokak hayvanı da aşılandı.

Merkezde, bugüne kadar 1100’ü 2020 yılında olmak üzere toplam 3 bin 500 sokak hayvanı sahiplendirildi.

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış hayvanların bakım ve tedavilerini yapmayı devam ettiren  Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yanındaki Denizli Büyükşehir Belediyesi Beslenme Odağı’nda ise sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçları gideriliyor ve her gün yüzlerce köpeğin gıda ihtiyacı, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafınca karşılanıyor. Veterinerler de sokak hayvanlarının kontrollerini gerçekleştiriyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kentte çok önemli bir ihtiyaca yanıt verdiğini söylenerek, tesisin hizmete alındığı ilk günden bu yana hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış binlerce sokak hayvanının bakım ve tedavisini gerçekleştirdiğini belirtti. Türkiye’ye örnek bir tesisi Denizli’ye kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyleyen Başkan Zolan, hemşehrilerine sokak hayvanlarını sahiplendirme çağrısında bulundu. Sokaklardaki can dostların hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini vurgulayan Başkan Zolan, şöyle dedi; “Şehrimizde yaşayan tüm insanlarımızla birlikte Allah’ımın bizlere emaneti olan can dostlarımıza da örnek tesisimizde hizmet etmeye devam ediyoruz.”